Facebook
CZ EN DE
UBYTOVÁNÍv centru TELČE

O penzionu Hradební Telč

Náš penzion je nekuřácký

Náš penzion se nachází v historické části Telče, v památkově chráněné části, zapsané do seznamu UNESCO a to přímo pod věží Svatého ducha u vstupní brány na náměstí. Penzion nabízí ubytování v centru Telče nedaleko historického náměstí.
Náš penzion v centru města Telč je vhodný jako ubytování pro dva v Telči tak i pro rodinu s dětmi nebo pro skupiny.

První písemná zmínka o domě je z počátku 16 století. Za tuto dobu zde bylo provozováno spoustu řemesel od pekařství, mastného krámu, kovářství, sklenářství až po mydlářství.

V celé jeho historii se také vystřídalo mnoho majitelů. První doložený majitel byl Šimon kuchynářů, který tento dům prodal roku 1534 „se stolem, almárkou a židlí“ Janovi Mizhovi, pekaři, za 162 kop. Ten od roku 1538 zastával na radnici úřad konšelský, případně purkmistrovský. Roku 1655 celý dům kompletně vyhořel, den po uskutečněném prodeji dalšímu novému majiteli, Jakubovi Pergrovi za 430 kop. Dalším zajímavým majitelem byl od roku 1890 Matěj Stocker, který byl 16 let starostou Telče, a za jeho starostování byla roku 1906 adaptována bývalá kasárna na školní budovu. Předposlední majitel zahájil v roce 1993 velkou rekonstrukci domu. Tato rekonstrukce se nepovedla a nebyla dokončena ani po téměř 17 letech (jak dokazují fotografie v galerii). My jsme se stali v roce 2010 již cca. 21 majiteli od počátku 16 století. Jen s velkým štěstím se podařilo zachránit historické jádro domu, včetně původního sklepa.

Rekonstrukce byla dokončena v roce 2013. Doufáme, že se podařila, a náš dům dobře  zapadl do krásného Telčského prostředí.

Nabízíme Vám možnost ubytování v Telči v nově zrekonstruovaném penzionu v centru města, s možností parkování přímo ve dvoře penzionu. Můžete zde strávit několik krásných dní přímo v centru města s výhledem na věž Svatého ducha, náměstí nebo na městské hradby.

Z našeho penzionu můžete podnikat výlety do krásné okolní krajiny, nebo navštívit různé historické památky.

Nabízíme Vám také možnost pronájmu sklepení penzionu na různé rodinné, přátelské a firemní akce s posezením v původním rekonstruovaném sklepě s možností zapůjčení výčepního zařízení. Ubytování v penzionu je pro 17osob.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Aktuality

Výlety do okolí Telče.

  • Telčský zámek - Telčský zámek patří mezi klenoty moravské...
  • Muzeum techniky - Muzeum techniky svým návštěvníkům...
  • Hrad Roštejn - Hrad Roštejn, romantický lovecký zámek...
  • Dačice - Dačice,  město které  dalo světu  kostkový cukr...
  • Slavonic - Slavonice jsou krásné renesanční městečko...
  • Třebíč - Třebíč, město na řece Jihlavě, s památkami...

Rychlý kontakt


zobrazit na mapě

Penzion Hradební Telč

Hradebni 26
588 56 Telč

+420 734 316 407

info@penzion-hradebni.cz